Inaugurację Roku Akademickiego 2023/2024 w Wyższej Szkole Ekonomicznej W Białymstoku. Uroczystość odbędzie się 14 października 2023 r. o godzinie 11:00 w Auli Wyższej Szkoły Ekonomicznej przy ul. Zwycięstwa 14/3, Białystok.

W dniu 14 października 2023 r. Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Białymstoku uroczyście zainaugurowała nowy rok akademicki 2023/2024.

Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2023/2024 odbyła się w auli Wyższej Szkoły Ekonomicznej. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele studentów, pracownicy uczelni, a także zaproszeni goście, w tym samorządowcy, przedstawiciele duchowieństwa, przedstawiciele innych podlaskich uczelni oraz przedstawiciele biznesu.

Podczas swojego wystąpienia Rektor WSE prof. dr Aleksander Prokopiuk wspomniał o wydarzeniach z ubiegłego roku, które motywują oraz dają dalsze perspektywy rozwoju uczelni. „Podpisaliśmy list intencyjny o utworzeniu filii w Wieliczce i o wspólnym jej prowadzeniu. Na początek chcemy uruchomić dwa kierunki: Informatyka stosowana – studia inżynierskie I stopnia oraz Higiena i Bezpieczeństwo Pracy – również studia inżynierskie I stopnia. Są to kierunki cieszące się bardzo dużym zainteresowaniem, podczas gdy znikoma ilość uczelni ma je w swojej ofercie.”

Na zakończenie swojego wystąpienia Rektor skierował szczególne słowa do studentów I roku. „Rozpoczynając nowy rok akademicki, bądźmy otwarci na siebie.”

Z wielką przyjemnością wysłuchaliśmy wykładu inauguracyjnego nt. „Wojna w Ukrainie a idea ruskiego miru”, który wygłosił prof. dr hab. Wojciech Śleszyński – dyrektor Muzeum Pamięci Sybiru.

Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Białymstoku została utworzona w 1996 roku.

W swojej ofercie posiada studia I i II stopnia oraz studia podyplomowe.