Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Białymstoku. Uczelnia Dostępna dla osób z niepełnosprawnościami. Poradnik dla studenta.

Pracownicy Biura ds. osób z niepełnosprawnościami przygotowali praktyczny poradnik studenta ze szczególnymi potrzebami.

Stanowi on kompendium wiedzy na temat dostępnych form wsparcia w trakcie studiów oraz procesu rekrutacji na studia w Wyższej Szkole Ekonomicznej w Białymstoku (WSE).

Poradnik został stworzony z myślą o tym, by uczynić edukację wyższą bardziej dostępną dla osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Zawiera on informacje na temat dostosowań w procesie nauczania, dostępności pomocy pedagogicznej, a także specjalnych rozwiązań technologicznych, które mogą pomóc w procesie edukacji.

Dodatkowo, osoby planujące podjęcie studiów w WSE znajdą w poradniku kluczowe informacje dotyczące rekrutacji i studiów, takie jak: proponowany kierunki studiów, terminy, wymagane dokumenty oraz osoby kontaktowe w Biurze ds. osób z niepełnosprawnościami.

Poradnik jest dostępny w wersji cyfrowej oraz drukowanej.

Link do pobrania poradnika dostępny na oficjalnej stronie Biura ds. Osób z Niepełnosprawnościami.

Dziękujemy Pracownikom Biura za ich ciężką pracę i zaangażowanie w tworzeniu tego niezwykle ważnego zasobu!